Hesaplar ve Premium ülkenizde kullanılamıyor; tüm tahminler açık. Her gün yeni tahminler — Telegram kanalımızda.
Mısır Premier Ligi: güç sıralaması
Sezon 2026/27 · güncelleme: 4 Kasım 2026
Modele göre en güçlü takım Pyramids FC: ortalama bir rakibe karşı maç başına +0,85 gol farkı. Haftanın en büyük yükselişi: Al Sharkeyah-ENPPI (+3). Al Masry SC puan durumunda 12. sırada, güçte ise 6.: topladığı puandan daha iyi oynuyor.
- En iyi hücumPyramids FC1,60 gol maç başına
- En iyi savunmaPyramids FC0,75 maç başına yediği gol
- Haftanın yükselişiAl Sharkeyah-ENPPI▲3 · şimdi 14.
- Haftanın düşüşüAl Masry SC▼2 · şimdi 6.
Sıralama
Güç puanı — tarafsız sahada ortalama bir rakibe karşı maç başına gol farkı. ▲▼ — bir haftadaki sıra değişimi.
| # | Takım | Güç | Hücum | Savunma | Sıra | Form | Sıradaki maç |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pyramids FC | +0,85 | 1,60 | 0,75 | 1 | GGGGG | 23 Kasım · deplasmanda: Al Ahly SC (2) |
| 2 | Al Ahly SC | +0,52 | 1,37 | 0,85 | 2 | GBGGB | 23 Kasım · Pyramids FC (1) |
| 3 | Ceramica Cleopatra | +0,41 | 1,43 | 1,02 | 4 | GGMGG | 25 Kasım · deplasmanda: Al Sharkeyah-ENPPI (14) |
| 4▲1 | National Bank | +0,18 | 1,19 | 1,01 | 8 | BBGMG | 24 Kasım · deplasmanda: Smouha SC (11) |
| 5▲1 | Modern Sport FC | +0,17 | 1,28 | 1,11 | 6 | MMGGG | 25 Kasım · deplasmanda: Tala'ea El Gaish (15) |
| 6▼2 | Al Masry SC | +0,15 | 1,22 | 1,08 | 12 | BBBMM | 24 Kasım · Asyut Petroleum (18) |
| 7 | Al Ittihad Alexandria | +0,13 | 1,11 | 0,98 | 5 | BMGGG | 24 Kasım · deplasmanda: Wadi Degla FC (12) |
| 8 | Zamalek SC | +0,05 | 1,11 | 1,06 | 3 | GGMGG | 23 Kasım · deplasmanda: El Gouna FC (16) |
| 9 | Al Mokawloon Al Arab | +0,05 | 1,13 | 1,08 | 7 | MGBGB | 25 Kasım · Olympic El Qanah FC (17) |
| 10 | ZED FC | +0,04 | 1,09 | 1,05 | 10 | MGBGM | 24 Kasım · Abo Qir Semad (19) |
| 11▲1 | Smouha SC | +0,03 | 0,81 | 0,78 | 9 | BGGGM | 24 Kasım · National Bank (4) |
| 12▲1 | Wadi Degla FC | −0,09 | 1,11 | 1,20 | 15 | MBBMM | 24 Kasım · Al Ittihad Alexandria (7) |
| 13▼2 | Petrojet-Suez | −0,09 | 1,33 | 1,42 | 11 | BMBGG | 25 Kasım · deplasmanda: Ghazl Al Mahalla (20) |
| 14▲3 | Al Sharkeyah-ENPPI | −0,20 | 1,33 | 1,52 | 16 | GMMMG | 25 Kasım · Ceramica Cleopatra (3) |
| 15▼1 | Tala'ea El Gaish | −0,22 | 0,92 | 1,14 | 14 | BMMMB | 25 Kasım · Modern Sport FC (5) |
| 16▲2 | El Gouna FC | −0,30 | 0,88 | 1,18 | 20 | BMMMM | 23 Kasım · Zamalek SC (8) |
| 17▼2 | Olympic El Qanah FC | −0,32 | 1,10 | 1,42 | 13 | MBBMB | 25 Kasım · deplasmanda: Al Mokawloon Al Arab (9) |
| 18▼2 | Asyut Petroleum | −0,34 | 0,73 | 1,07 | 18 | BMGMM | 24 Kasım · deplasmanda: Al Masry SC (6) |
| 19 | Abo Qir Semad | −0,42 | 0,82 | 1,24 | 19 | MBMMM | 24 Kasım · deplasmanda: ZED FC (10) |
| 20 | Ghazl Al Mahalla | −0,45 | 0,77 | 1,22 | 17 | GGMMM | 25 Kasım · Petrojet-Suez (13) |
Nasıl hesaplanıyor
Yalnızca bu sezon sayılır. Model, her takımın hücum ve savunmasını sezonun maçlarına göre değerlendirir — beklenen goller (xG, pozisyon kalitesi) ve gerçek goller, 60’a 40 ağırlıkla — rakiplerin ne kadar güçlü olduğunu da hesaba katarak. Güç puanı, modelin ligin ortalama bir takımına karşı tarafsız sahada beklediği maç başına gol farkıdır. Her takım üç maçlık lig ortalaması formla başlar; böylece başlangıçtaki birkaç şanslı sonuç bir lider yaratmaz.
Mısır Premier Ligi: maçlar ve puan durumu →
Mısır Premier Ligi: sezon tahmini →