Hesaplar ve Premium ülkenizde kullanılamıyor; tüm tahminler açık. Her gün yeni tahminler — Telegram kanalımızda.
İspanya La Liga: güç sıralaması
Sezon 2026/27 · güncelleme: 4 Kasım 2026
Modele göre en güçlü takım Barcelona: ortalama bir rakibe karşı maç başına +1,79 gol farkı. Haftanın en büyük yükselişi: Deportivo A Coruña (+2). Elche puan durumunda 17. sırada, güçte ise 11.: topladığı puandan daha iyi oynuyor.
- En iyi hücumBarcelona2,81 gol maç başına
- En iyi savunmaReal Madrid0,86 maç başına yediği gol
- Haftanın yükselişiDeportivo A Coruña▲2 · şimdi 8.
- Haftanın düşüşüSevilla▼2 · şimdi 9.
Sıralama
Güç puanı — tarafsız sahada ortalama bir rakibe karşı maç başına gol farkı. ▲▼ — bir haftadaki sıra değişimi.
| # | Takım | Güç | Hücum | Savunma | Sıra | Form | Sıradaki maç |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Barcelona | +1,79 | 2,81 | 1,02 | 1 | GMGGG | 8 Kasım · deplasmanda: Atlético Madrid (3) |
| 2 | Real Madrid | +1,12 | 1,98 | 0,86 | 3 | GGGGM | 7 Kasım · deplasmanda: Valencia (16) |
| 3 | Atlético Madrid | +0,61 | 1,52 | 0,91 | 2 | GGGGG | 8 Kasım · Barcelona (1) |
| 4 | Villarreal | +0,39 | 1,48 | 1,08 | 9 | MGBMG | 8 Kasım · Getafe (18) |
| 5 | Athletic Club | +0,23 | 1,31 | 1,08 | 7 | GGMBB | 7 Kasım · deplasmanda: Osasuna (17) |
| 6 | Real Betis | +0,05 | 1,41 | 1,36 | 4 | GBMGB | 8 Kasım · deplasmanda: Elche (11) |
| 7▲1 | Real Sociedad | −0,01 | 1,48 | 1,49 | 5 | MGGGG | 8 Kasım · Rayo Vallecano (13) |
| 8▲2 | Deportivo A Coruña | −0,01 | 1,15 | 1,16 | 8 | GMBMB | 7 Kasım · deplasmanda: Espanyol (12) |
| 9▼2 | Sevilla | −0,03 | 1,23 | 1,26 | 6 | MGMBM | 6 Kasım · Deportivo Alavés (10) |
| 10▼1 | Deportivo Alavés | −0,10 | 1,16 | 1,26 | 11 | MBMMB | 6 Kasım · deplasmanda: Sevilla (9) |
| 11 | Elche | −0,12 | 1,18 | 1,30 | 17 | MGBBG | 8 Kasım · Real Betis (6) |
| 12 | Espanyol | −0,15 | 0,99 | 1,14 | 14 | GMMBM | 7 Kasım · Deportivo A Coruña (8) |
| 13▲2 | Rayo Vallecano | −0,17 | 1,27 | 1,45 | 12 | GMBBG | 8 Kasım · deplasmanda: Real Sociedad (7) |
| 14 | Levante | −0,20 | 1,29 | 1,49 | 18 | MMGBB | 8 Kasım · deplasmanda: Celta Vigo (15) |
| 15▼2 | Celta Vigo | −0,25 | 0,84 | 1,10 | 10 | MBGBG | 8 Kasım · Levante (14) |
| 16▲1 | Valencia | −0,33 | 0,90 | 1,23 | 19 | GMBBM | 7 Kasım · Real Madrid (2) |
| 17▼1 | Osasuna | −0,40 | 1,12 | 1,52 | 15 | MMGMB | 7 Kasım · Athletic Club (5) |
| 18▲1 | Getafe | −0,46 | 0,72 | 1,19 | 13 | GMBMG | 8 Kasım · deplasmanda: Villarreal (4) |
| 19▼1 | Racing Santander | −0,60 | 1,29 | 1,89 | 16 | MGMBM | 7 Kasım · deplasmanda: Málaga (20) |
| 20 | Málaga | −0,60 | 0,88 | 1,48 | 20 | MBMBM | 7 Kasım · Racing Santander (19) |
Nasıl hesaplanıyor
Yalnızca bu sezon sayılır. Model, her takımın hücum ve savunmasını sezonun maçlarına göre değerlendirir — beklenen goller (xG, pozisyon kalitesi) ve gerçek goller, 60’a 40 ağırlıkla — rakiplerin ne kadar güçlü olduğunu da hesaba katarak. Güç puanı, modelin ligin ortalama bir takımına karşı tarafsız sahada beklediği maç başına gol farkıdır. Her takım üç maçlık lig ortalaması formla başlar; böylece başlangıçtaki birkaç şanslı sonuç bir lider yaratmaz.