Hesaplar ve Premium ülkenizde kullanılamıyor; tüm tahminler açık. Her gün yeni tahminler — Telegram kanalımızda.
Şili Primera División: güç sıralaması
Sezon 2026 · güncelleme: 4 Kasım 2026
Modele göre en güçlü takım Colo Colo: ortalama bir rakibe karşı maç başına +0,78 gol farkı. Haftanın en büyük yükselişi: Deportes Concepción (+2).
- En iyi hücumColo Colo1,75 gol maç başına
- En iyi savunmaUniversidad de Chile0,69 maç başına yediği gol
- Haftanın yükselişiDeportes Concepción▲2 · şimdi 8.
- Haftanın düşüşüHuachipato▼2 · şimdi 10.
Sıralama
Güç puanı — tarafsız sahada ortalama bir rakibe karşı maç başına gol farkı. ▲▼ — bir haftadaki sıra değişimi.
| # | Takım | Güç | Hücum | Savunma | Sıra | Form | Sıradaki maç |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1▲1 | Colo Colo | +0,78 | 1,75 | 0,96 | 1 | GBMBB | 8 Kasım · deplasmanda: Ñublense (12) |
| 2▼1 | Universidad de Chile | +0,69 | 1,37 | 0,69 | 2 | MGGGG | 8 Kasım · Cobresal (14) |
| 3 | Universidad Católica | +0,44 | 1,63 | 1,19 | 3 | GBMGG | 8 Kasım · Deportes Limache (4) |
| 4▲1 | Deportes Limache | +0,30 | 1,48 | 1,18 | 4 | GGBMG | 8 Kasım · deplasmanda: Universidad Católica (3) |
| 5▼1 | Everton CD | +0,29 | 1,32 | 1,03 | 5 | BMGGM | 7 Kasım · Deportes Concepción (8) |
| 6 | Palestino | +0,09 | 1,23 | 1,14 | 6 | MBBMG | 7 Kasım · deplasmanda: La Serena (9) |
| 7 | Coquimbo Unido | +0,07 | 1,19 | 1,11 | 8 | GMGMM | 8 Kasım · deplasmanda: Audax Italiano (11) |
| 8▲2 | Deportes Concepción | −0,09 | 0,88 | 0,96 | 9 | GMBBM | 7 Kasım · deplasmanda: Everton CD (5) |
| 9 | La Serena | −0,10 | 1,23 | 1,33 | 11 | BGMMG | 7 Kasım · Palestino (6) |
| 10▼2 | Huachipato | −0,10 | 1,11 | 1,22 | 7 | BBGGG | 8 Kasım · deplasmanda: Unión La Calera (15) |
| 11 | Audax Italiano | −0,16 | 0,92 | 1,08 | 13 | MBBGG | 8 Kasım · Coquimbo Unido (7) |
| 12 | Ñublense | −0,20 | 0,98 | 1,18 | 10 | MGMMM | 8 Kasım · Colo Colo (1) |
| 13 | O'Higgins | −0,22 | 0,96 | 1,18 | 12 | GBMMG | 9 Kasım · deplasmanda: Universidad de Concepción (16) |
| 14 | Cobresal | −0,27 | 1,20 | 1,47 | 14 | BBBGM | 8 Kasım · deplasmanda: Universidad de Chile (2) |
| 15 | Unión La Calera | −0,51 | 0,77 | 1,28 | 16 | MGBGM | 8 Kasım · Huachipato (10) |
| 16 | Universidad de Concepción | −0,68 | 0,68 | 1,35 | 15 | MMBMM | 9 Kasım · O'Higgins (13) |
Nasıl hesaplanıyor
Yalnızca bu sezon sayılır. Model, her takımın hücum ve savunmasını sezonun maçlarına göre değerlendirir — beklenen goller (xG, pozisyon kalitesi) ve gerçek goller, 60’a 40 ağırlıkla — rakiplerin ne kadar güçlü olduğunu da hesaba katarak. Güç puanı, modelin ligin ortalama bir takımına karşı tarafsız sahada beklediği maç başına gol farkıdır. Her takım üç maçlık lig ortalaması formla başlar; böylece başlangıçtaki birkaç şanslı sonuç bir lider yaratmaz.
Şili Ligi: maçlar ve puan durumu →
Şili Ligi: sezon tahmini →