Hesaplar ve Premium ülkenizde kullanılamıyor; tüm tahminler açık. Her gün yeni tahminler — Telegram kanalımızda.
Kolombiya Primera A: güç sıralaması
Sezon 2026 (Clausura) · güncelleme: 4 Kasım 2026
Modele göre en güçlü takım Atlético Nacional: ortalama bir rakibe karşı maç başına +0,58 gol farkı. Haftanın en büyük yükselişi: Once Caldas (+1). Junior puan durumunda 16. sırada, güçte ise 9.: topladığı puandan daha iyi oynuyor.
- En iyi hücumAtlético Nacional1,31 gol maç başına
- En iyi savunmaDeportivo Cali0,67 maç başına yediği gol
- Haftanın yükselişiOnce Caldas▲1 · şimdi 6.
- Haftanın düşüşüSanta Fe▼1 · şimdi 7.
Sıralama
Güç puanı — tarafsız sahada ortalama bir rakibe karşı maç başına gol farkı. ▲▼ — bir haftadaki sıra değişimi.
| # | Takım | Güç | Hücum | Savunma | Sıra | Form | Sıradaki maç |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Atlético Nacional | +0,58 | 1,31 | 0,73 | 1 | BGGGM | 8 Kasım · Deportivo Pereira (19) |
| 2 | América de Cali | +0,43 | 1,22 | 0,79 | 2 | GGBMG | 5 Kasım · deplasmanda: Millonarios (3) |
| 3 | Millonarios | +0,39 | 1,13 | 0,74 | 6 | BGBBB | 5 Kasım · América de Cali (2) |
| 4 | Deportivo Cali | +0,33 | 1,01 | 0,67 | 3 | GBGBB | 8 Kasım · deplasmanda: América de Cali (2) |
| 5 | Águilas Doradas | +0,23 | 1,17 | 0,94 | 8 | GGMGB | 8 Kasım · deplasmanda: Once Caldas (6) |
| 6▲1 | Once Caldas | +0,19 | 1,03 | 0,84 | 9 | GBBGG | 8 Kasım · Águilas Doradas (5) |
| 7▼1 | Santa Fe | +0,18 | 1,06 | 0,88 | 5 | MGGMG | 5 Kasım · deplasmanda: Cúcuta (14) |
| 8 | Tolima | +0,13 | 0,98 | 0,85 | 10 | GMMMB | 9 Kasım · Millonarios (3) |
| 9 | Junior | +0,12 | 1,17 | 1,06 | 16 | MBGBB | 10 Kasım · Cúcuta (14) |
| 10 | Independiente Medellín | +0,02 | 1,13 | 1,11 | 7 | GMMMG | 7 Kasım · deplasmanda: Fortaleza FC (15) |
| 11▲1 | Bucaramanga | −0,03 | 1,03 | 1,06 | 4 | BGMMB | 9 Kasım · deplasmanda: CD Jaguares (20) |
| 12▼1 | Internacional de Bogotá | −0,04 | 1,03 | 1,07 | 12 | GMGBB | 7 Kasım · deplasmanda: Chicó FC (18) |
| 13 | Llaneros FC | −0,09 | 0,96 | 1,05 | 13 | GMMGM | 9 Kasım · deplasmanda: Alianza FC (17) |
| 14 | Cúcuta | −0,18 | 0,94 | 1,12 | 11 | MMGGG | 5 Kasım · Santa Fe (7) |
| 15 | Fortaleza FC | −0,24 | 0,81 | 1,05 | 20 | MMBMB | 7 Kasım · Independiente Medellín (10) |
| 16 | Deportivo Pasto | −0,30 | 0,73 | 1,03 | 18 | GMGMM | 8 Kasım · deplasmanda: Santa Fe (7) |
| 17 | Alianza FC | −0,36 | 0,87 | 1,23 | 14 | MMGGB | 9 Kasım · Llaneros FC (13) |
| 18 | Chicó FC | −0,36 | 0,74 | 1,10 | 17 | MBGMM | 7 Kasım · Internacional de Bogotá (12) |
| 19 | Deportivo Pereira | −0,46 | 0,70 | 1,16 | 15 | MGBGB | 8 Kasım · deplasmanda: Atlético Nacional (1) |
| 20 | CD Jaguares | −0,56 | 0,81 | 1,37 | 19 | MMGMM | 9 Kasım · Bucaramanga (11) |
Nasıl hesaplanıyor
Yalnızca bu sezon sayılır. Model, her takımın hücum ve savunmasını sezonun maçlarına göre değerlendirir — beklenen goller (xG, pozisyon kalitesi) ve gerçek goller, 60’a 40 ağırlıkla — rakiplerin ne kadar güçlü olduğunu da hesaba katarak. Güç puanı, modelin ligin ortalama bir takımına karşı tarafsız sahada beklediği maç başına gol farkıdır. Her takım üç maçlık lig ortalaması formla başlar; böylece başlangıçtaki birkaç şanslı sonuç bir lider yaratmaz.
Kolombiya Ligi: maçlar ve puan durumu →
Kolombiya Ligi: sezon tahmini →