Hesaplar ve Premium ülkenizde kullanılamıyor; tüm tahminler açık. Her gün yeni tahminler — Telegram kanalımızda.
Tanzanya Premier Ligi: güç sıralaması
Sezon 2026/27 · güncelleme: 4 Kasım 2026
Modele göre en güçlü takım Simba SC: ortalama bir rakibe karşı maç başına +0,96 gol farkı. Haftanın en büyük yükselişi: Namungo FC (+2). TRA United puan durumunda 12. sırada, güçte ise 6.: topladığı puandan daha iyi oynuyor.
- En iyi hücumSimba SC1,50 gol maç başına
- En iyi savunmaYoung Africans0,52 maç başına yediği gol
- Haftanın yükselişiNamungo FC▲2 · şimdi 8.
- Haftanın düşüşüPamba Jiji▼4 · şimdi 13.
Sıralama
Güç puanı — tarafsız sahada ortalama bir rakibe karşı maç başına gol farkı. ▲▼ — bir haftadaki sıra değişimi.
| # | Takım | Güç | Hücum | Savunma | Sıra | Form | Sıradaki maç |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Simba SC | +0,96 | 1,50 | 0,55 | 1 | GGGGG | 21 Kasım · deplasmanda: JKT Tanzania (9) |
| 2 | Young Africans | +0,87 | 1,39 | 0,52 | 2 | GGBMG | 20 Kasım · deplasmanda: Polisi Tanzania FC (7) |
| 3 | Azam FC | +0,59 | 1,29 | 0,70 | 3 | GGGMG | 20 Kasım · Singida Black Stars (4) |
| 4 | Singida Black Stars | +0,14 | 1,11 | 0,97 | 9 | MGMBM | 20 Kasım · deplasmanda: Azam FC (3) |
| 5 | Dodoma Jiji FC | +0,11 | 0,63 | 0,52 | 5 | BBGBG | 21 Kasım · Fountain Gate FC (15) |
| 6 | TRA United | 0,00 | 0,81 | 0,81 | 12 | GBBMG | 22 Kasım · deplasmanda: Kagera Sugar (16) |
| 7 | Polisi Tanzania FC | −0,05 | 0,84 | 0,89 | 6 | GMBBM | 20 Kasım · Young Africans (2) |
| 8▲2 | Namungo FC | −0,07 | 0,88 | 0,95 | 7 | MGGGM | 20 Kasım · Mbeya City (14) |
| 9▼1 | JKT Tanzania | −0,14 | 0,88 | 1,02 | 4 | MBGGG | 21 Kasım · Simba SC (1) |
| 10▲2 | Mashujaa | −0,18 | 0,87 | 1,05 | 8 | GMMGG | 22 Kasım · deplasmanda: Geita Gold FC (12) |
| 11 | Coastal Union | −0,18 | 0,67 | 0,85 | 10 | BGMGM | 21 Kasım · deplasmanda: Pamba Jiji (13) |
| 12▲2 | Geita Gold FC | −0,23 | 0,85 | 1,08 | 13 | MBBMM | 22 Kasım · Mashujaa (10) |
| 13▼4 | Pamba Jiji | −0,24 | 0,79 | 1,03 | 14 | MMBBG | 21 Kasım · Coastal Union (11) |
| 14▼1 | Mbeya City | −0,31 | 0,69 | 1,00 | 11 | GMMMM | 20 Kasım · deplasmanda: Namungo FC (8) |
| 15▲1 | Fountain Gate FC | −0,55 | 0,55 | 1,10 | 15 | MMBBM | 21 Kasım · deplasmanda: Dodoma Jiji FC (5) |
| 16▼1 | Kagera Sugar | −0,61 | 0,70 | 1,31 | 16 | MMMBG | 22 Kasım · TRA United (6) |
Nasıl hesaplanıyor
Yalnızca bu sezon sayılır. Model, her takımın hücum ve savunmasını sezonun maçlarına göre değerlendirir — beklenen goller (xG, pozisyon kalitesi) ve gerçek goller, 60’a 40 ağırlıkla — rakiplerin ne kadar güçlü olduğunu da hesaba katarak. Güç puanı, modelin ligin ortalama bir takımına karşı tarafsız sahada beklediği maç başına gol farkıdır. Her takım üç maçlık lig ortalaması formla başlar; böylece başlangıçtaki birkaç şanslı sonuç bir lider yaratmaz.
Tanzanya Premier Ligi: maçlar ve puan durumu →
Tanzanya Premier Ligi: sezon tahmini →