Hesaplar ve Premium ülkenizde kullanılamıyor; tüm tahminler açık. Her gün yeni tahminler — Telegram kanalımızda.
UEFA Avrupa Ligi: güç sıralaması
Sezon 2026/27 · güncelleme: 4 Kasım 2026
Modele göre en güçlü takım Bayer Leverkusen: ortalama bir rakibe karşı maç başına +1,13 gol farkı. Milan puan durumunda 24. sırada, güçte ise 13.: topladığı puandan daha iyi oynuyor.
- En iyi hücumBayer Leverkusen2,07 gol maç başına
- En iyi savunmaBayer Leverkusen0,94 maç başına yediği gol
Sıralama
Güç puanı — tarafsız sahada ortalama bir rakibe karşı maç başına gol farkı. ▲▼ — bir haftadaki sıra değişimi.
| # | Takım | Güç | Hücum | Savunma | Sıra | Form | Sıradaki maç |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Bayer Leverkusen | +1,13 | 2,07 | 0,94 | 2 | GGG | 5 Kasım · Marseille (26) |
| 2 | AFC Bournemouth | +0,97 | 1,93 | 0,95 | 3 | GGG | 5 Kasım · deplasmanda: Sparta Prague (17) |
| 3 | Union St.Gilloise | +0,93 | 1,95 | 1,02 | 6 | GBG | 5 Kasım · deplasmanda: Celta Vigo (15) |
| 4 | Benfica | +0,80 | 1,95 | 1,15 | 1 | GGG | 5 Kasım · Lech Poznań (35) |
| 5 | Juventus | +0,80 | 2,07 | 1,27 | 7 | BGG | 5 Kasım · deplasmanda: AZ Alkmaar (12) |
| 6 | Beşiktaş | +0,59 | 1,93 | 1,34 | 8 | BGG | 5 Kasım · deplasmanda: Celtic (25) |
| 7 | Real Sociedad | +0,55 | 1,77 | 1,22 | 14 | GBM | 5 Kasım · Lyon (21) |
| 8 | Olympiacos | +0,40 | 1,45 | 1,06 | 5 | GGG | 4 Kasım · deplasmanda: Rennes (9) |
| 9 | Rennes | +0,32 | 1,51 | 1,19 | 13 | BGB | 4 Kasım · Olympiacos (8) |
| 10 | Sunderland | +0,32 | 1,56 | 1,24 | 9 | BGG | 5 Kasım · Dinamo Zagreb (19) |
| 11 | Ferencváros | +0,26 | 1,65 | 1,38 | 4 | GGG | 5 Kasım · deplasmanda: Milan (13) |
| 12 | AZ Alkmaar | +0,22 | 1,56 | 1,34 | 10 | GGM | 5 Kasım · Juventus (5) |
| 13 | Milan | +0,21 | 1,55 | 1,34 | 24 | MGM | 5 Kasım · Ferencváros (11) |
| 14 | Crystal Palace | +0,16 | 1,51 | 1,35 | 15 | BMG | 5 Kasım · Hoffenheim (18) |
| 15 | Celta Vigo | +0,10 | 1,25 | 1,15 | 26 | GMM | 5 Kasım · Union St.Gilloise (3) |
| 16 | Anderlecht | +0,03 | 1,32 | 1,28 | 22 | GMM | 5 Kasım · Salzburg (34) |
| 17 | Sparta Prague | −0,06 | 1,37 | 1,44 | 16 | MBG | 5 Kasım · AFC Bournemouth (2) |
| 18 | Hoffenheim | −0,07 | 1,48 | 1,55 | 23 | GMM | 5 Kasım · deplasmanda: Crystal Palace (14) |
| 19 | Dinamo Zagreb | −0,10 | 1,27 | 1,37 | 18 | MGB | 5 Kasım · deplasmanda: Sunderland (10) |
| 20 | Omonia Nicosia | −0,12 | 1,40 | 1,51 | 11 | MGG | 5 Kasım · deplasmanda: NEC Nijmegen (30) |
| 21 | Lyon | −0,21 | 1,41 | 1,63 | 12 | MGG | 5 Kasım · deplasmanda: Real Sociedad (7) |
| 22 | Sturm Graz | −0,26 | 1,09 | 1,36 | 19 | GMB | 5 Kasım · NK Celje (32) |
| 23 | Levski Sofia | −0,30 | 1,08 | 1,38 | 17 | GBM | 5 Kasım · Jagiellonia Białystok (31) |
| 24 | OFI Crete | −0,33 | 1,15 | 1,49 | 25 | MMG | 5 Kasım · deplasmanda: Hapoel Beer Sheva (27) |
| 25 | Celtic | −0,40 | 1,30 | 1,69 | 35 | MMM | 5 Kasım · Beşiktaş (6) |
| 26 | Marseille | −0,41 | 1,13 | 1,54 | 34 | MMM | 5 Kasım · deplasmanda: Bayer Leverkusen (1) |
| 27 | Hapoel Beer Sheva | −0,43 | 1,11 | 1,55 | 30 | MMB | 5 Kasım · OFI Crete (24) |
| 28 | Lillestrøm | −0,44 | 1,33 | 1,77 | 31 | MBM | 5 Kasım · Viktoria Plzeň (29) |
| 29 | Viktoria Plzeň | −0,46 | 1,30 | 1,76 | 33 | MMM | 5 Kasım · deplasmanda: Lillestrøm (28) |
| 30 | NEC Nijmegen | −0,46 | 1,50 | 1,96 | 20 | GBM | 5 Kasım · Omonia Nicosia (20) |
| 31 | Jagiellonia Białystok | −0,49 | 1,17 | 1,66 | 27 | MGM | 5 Kasım · deplasmanda: Levski Sofia (23) |
| 32 | NK Celje | −0,51 | 1,16 | 1,67 | 29 | BMM | 5 Kasım · deplasmanda: Sturm Graz (22) |
| 33 | Torreense | −0,54 | 1,19 | 1,73 | 28 | MMG | 5 Kasım · Ararat Armenia (36) |
| 34 | Salzburg | −0,55 | 1,29 | 1,84 | 21 | BMG | 5 Kasım · deplasmanda: Anderlecht (16) |
| 35 | Lech Poznań | −0,78 | 1,33 | 2,11 | 32 | BMM | 5 Kasım · deplasmanda: Benfica (4) |
| 36 | Ararat Armenia | −0,92 | 1,13 | 2,05 | 36 | MMM | 5 Kasım · deplasmanda: Torreense (33) |
Nasıl hesaplanıyor
Yalnızca bu sezon sayılır. Model, her takımın hücum ve savunmasını sezonun maçlarına göre değerlendirir — beklenen goller (xG, pozisyon kalitesi) ve gerçek goller, 60’a 40 ağırlıkla — rakiplerin ne kadar güçlü olduğunu da hesaba katarak. Güç puanı, modelin ligin ortalama bir takımına karşı tarafsız sahada beklediği maç başına gol farkıdır. Her takım üç maçlık lig ortalaması formla başlar; böylece başlangıçtaki birkaç şanslı sonuç bir lider yaratmaz.
Avrupa Ligi: maçlar ve puan durumu →
Avrupa Ligi: sezon tahmini →