Hesaplar ve Premium ülkenizde kullanılamıyor; tüm tahminler açık. Her gün yeni tahminler — Telegram kanalımızda.
Fransa Ligue 1: güç sıralaması
Sezon 2026/27 · güncelleme: 4 Kasım 2026
Modele göre en güçlü takım Paris Saint-Germain: ortalama bir rakibe karşı maç başına +0,93 gol farkı. Haftanın en büyük yükselişi: Nice (+3). Brest puan durumunda 10. sırada, güçte ise 3.: topladığı puandan daha iyi oynuyor.
- En iyi hücumParis Saint-Germain1,97 gol maç başına
- En iyi savunmaLyon0,91 maç başına yediği gol
- Haftanın yükselişiNice▲3 · şimdi 11.
- Haftanın düşüşüAuxerre▼3 · şimdi 18.
Sıralama
Güç puanı — tarafsız sahada ortalama bir rakibe karşı maç başına gol farkı. ▲▼ — bir haftadaki sıra değişimi.
| # | Takım | Güç | Hücum | Savunma | Sıra | Form | Sıradaki maç |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Paris Saint-Germain | +0,93 | 1,97 | 1,04 | 1 | GGGGG | 7 Kasım · Troyes (16) |
| 2▲2 | Paris FC | +0,43 | 1,44 | 1,02 | 4 | GMGMG | 7 Kasım · deplasmanda: Auxerre (18) |
| 3▼1 | Brest | +0,37 | 1,56 | 1,19 | 10 | GMBGM | 8 Kasım · Lyon (4) |
| 4▼1 | Lyon | +0,36 | 1,27 | 0,91 | 3 | GMGMG | 8 Kasım · deplasmanda: Brest (3) |
| 5 | Toulouse | +0,20 | 1,45 | 1,26 | 12 | MBGBG | 6 Kasım · Strasbourg (13) |
| 6 | Lens | +0,16 | 1,54 | 1,38 | 9 | MGGGM | 8 Kasım · Marseille (10) |
| 7▲1 | Lille | +0,13 | 1,20 | 1,07 | 2 | GBBGM | 8 Kasım · deplasmanda: Rennes (12) |
| 8▼1 | Monaco | +0,12 | 1,22 | 1,09 | 7 | MBMBG | 8 Kasım · deplasmanda: Le Mans (15) |
| 9 | Lorient | −0,04 | 0,97 | 1,01 | 11 | MBGGM | 8 Kasım · deplasmanda: Le Havre (14) |
| 10▲1 | Marseille | −0,06 | 1,50 | 1,56 | 6 | GGGGM | 8 Kasım · deplasmanda: Lens (6) |
| 11▲3 | Nice | −0,15 | 1,22 | 1,37 | 8 | GGMGG | 8 Kasım · deplasmanda: Angers (17) |
| 12▼2 | Rennes | −0,16 | 1,63 | 1,78 | 5 | MGMGM | 8 Kasım · Lille (7) |
| 13▲3 | Strasbourg | −0,17 | 1,30 | 1,48 | 13 | GMMMM | 6 Kasım · deplasmanda: Toulouse (5) |
| 14▼2 | Le Havre | −0,37 | 1,24 | 1,61 | 18 | MMMMM | 8 Kasım · Lorient (9) |
| 15▼2 | Le Mans | −0,37 | 1,19 | 1,56 | 17 | MBMMG | 8 Kasım · Monaco (8) |
| 16▲2 | Troyes | −0,43 | 1,00 | 1,43 | 16 | GBMMM | 7 Kasım · deplasmanda: Paris Saint-Germain (1) |
| 17 | Angers | −0,50 | 1,07 | 1,57 | 15 | MBMMG | 8 Kasım · Nice (11) |
| 18▼3 | Auxerre | −0,56 | 1,19 | 1,75 | 14 | MBGMG | 7 Kasım · Paris FC (2) |
Nasıl hesaplanıyor
Yalnızca bu sezon sayılır. Model, her takımın hücum ve savunmasını sezonun maçlarına göre değerlendirir — beklenen goller (xG, pozisyon kalitesi) ve gerçek goller, 60’a 40 ağırlıkla — rakiplerin ne kadar güçlü olduğunu da hesaba katarak. Güç puanı, modelin ligin ortalama bir takımına karşı tarafsız sahada beklediği maç başına gol farkıdır. Her takım üç maçlık lig ortalaması formla başlar; böylece başlangıçtaki birkaç şanslı sonuç bir lider yaratmaz.