Hesaplar ve Premium ülkenizde kullanılamıyor; tüm tahminler açık. Her gün yeni tahminler — Telegram kanalımızda.
İngiltere Championship: güç sıralaması
Sezon 2026/27 · güncelleme: 4 Kasım 2026
Modele göre en güçlü takım Middlesbrough: ortalama bir rakibe karşı maç başına +0,79 gol farkı. Haftanın en büyük yükselişi: Stoke City (+3). Cardiff City puan durumunda 18. sırada, güçte ise 10.: topladığı puandan daha iyi oynuyor.
- En iyi hücumWest Ham United1,85 gol maç başına
- En iyi savunmaWolverhampton Wanderers0,97 maç başına yediği gol
- Haftanın yükselişiStoke City▲3 · şimdi 16.
- Haftanın düşüşüQueens Park Rangers▼2 · şimdi 6.
Sıralama
Güç puanı — tarafsız sahada ortalama bir rakibe karşı maç başına gol farkı. ▲▼ — bir haftadaki sıra değişimi.
| # | Takım | Güç | Hücum | Savunma | Sıra | Form | Sıradaki maç |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1▲1 | Middlesbrough | +0,79 | 1,81 | 1,03 | 2 | GGBGG | 4 Kasım · deplasmanda: Wrexham (15) |
| 2▼1 | West Ham United | +0,63 | 1,85 | 1,22 | 8 | MMGGB | 4 Kasım · deplasmanda: Cardiff City (10) |
| 3 | Southampton | +0,57 | 1,63 | 1,06 | 1 | BGGBG | 7 Kasım · deplasmanda: Preston North End (23) |
| 4▲2 | Birmingham City | +0,47 | 1,52 | 1,04 | 3 | GGMGG | 7 Kasım · Swansea City (8) |
| 5 | Wolverhampton Wanderers | +0,47 | 1,44 | 0,97 | 7 | GGBGM | 4 Kasım · deplasmanda: Bristol City (13) |
| 6▼2 | Queens Park Rangers | +0,36 | 1,36 | 1,01 | 11 | BMGMG | 7 Kasım · Lincoln City (17) |
| 7 | Millwall | +0,25 | 1,50 | 1,25 | 13 | MGMBM | 7 Kasım · deplasmanda: West Bromwich Albion (9) |
| 8▲1 | Swansea City | +0,22 | 1,32 | 1,11 | 5 | MGMMG | 7 Kasım · deplasmanda: Birmingham City (4) |
| 9▲2 | West Bromwich Albion | +0,14 | 1,27 | 1,13 | 6 | BGBGG | 7 Kasım · Millwall (7) |
| 10▼2 | Cardiff City | +0,10 | 1,50 | 1,40 | 18 | MGBGM | 4 Kasım · West Ham United (2) |
| 11▲1 | Norwich City | +0,07 | 1,44 | 1,37 | 12 | GGGMM | 7 Kasım · deplasmanda: Bristol City (13) |
| 12▼2 | Portsmouth | +0,05 | 1,14 | 1,09 | 10 | GBGBG | 7 Kasım · Stoke City (16) |
| 13▲2 | Bristol City | −0,04 | 1,16 | 1,21 | 15 | GBMMB | 4 Kasım · Wolverhampton Wanderers (5) |
| 14 | Sheffield United | −0,06 | 1,15 | 1,21 | 9 | GGBGM | 7 Kasım · deplasmanda: Charlton Athletic (21) |
| 15▼2 | Wrexham | −0,10 | 1,02 | 1,12 | 19 | MMGMB | 4 Kasım · Middlesbrough (1) |
| 16▲3 | Stoke City | −0,16 | 1,09 | 1,25 | 4 | GGBGM | 7 Kasım · deplasmanda: Portsmouth (12) |
| 17▼1 | Lincoln City | −0,23 | 1,06 | 1,29 | 17 | MMGBM | 7 Kasım · deplasmanda: Queens Park Rangers (6) |
| 18▲2 | Burnley | −0,26 | 1,18 | 1,44 | 22 | BBMMB | 7 Kasım · deplasmanda: Cardiff City (10) |
| 19▼2 | Blackburn Rovers | −0,30 | 1,12 | 1,42 | 14 | MMGMG | 7 Kasım · West Ham United (2) |
| 20▼2 | Bolton Wanderers | −0,32 | 1,20 | 1,51 | 16 | GMMBG | 6 Kasım · deplasmanda: Derby County (24) |
| 21 | Charlton Athletic | −0,49 | 0,83 | 1,32 | 21 | MMMMB | 7 Kasım · Sheffield United (14) |
| 22▲2 | Watford | −0,51 | 0,93 | 1,44 | 20 | GMMGM | 7 Kasım · Middlesbrough (1) |
| 23▼1 | Preston North End | −0,62 | 1,00 | 1,62 | 24 | MMBMM | 7 Kasım · Southampton (3) |
| 24▼1 | Derby County | −0,71 | 0,91 | 1,62 | 23 | MMBMM | 6 Kasım · Bolton Wanderers (20) |
Nasıl hesaplanıyor
Yalnızca bu sezon sayılır. Model, her takımın hücum ve savunmasını sezonun maçlarına göre değerlendirir — beklenen goller (xG, pozisyon kalitesi) ve gerçek goller, 60’a 40 ağırlıkla — rakiplerin ne kadar güçlü olduğunu da hesaba katarak. Güç puanı, modelin ligin ortalama bir takımına karşı tarafsız sahada beklediği maç başına gol farkıdır. Her takım üç maçlık lig ortalaması formla başlar; böylece başlangıçtaki birkaç şanslı sonuç bir lider yaratmaz.
Championship: maçlar ve puan durumu →
Championship: sezon tahmini →