Hesaplar ve Premium ülkenizde kullanılamıyor; tüm tahminler açık. Her gün yeni tahminler — Telegram kanalımızda.
Gana Premier Ligi: güç sıralaması
Sezon 2026/27 · güncelleme: 4 Kasım 2026
Modele göre en güçlü takım Medeama SC: ortalama bir rakibe karşı maç başına +0,44 gol farkı. Haftanın en büyük yükselişi: Ashanti Gold (+3). Vision FC puan durumunda 13. sırada, güçte ise 8.: topladığı puandan daha iyi oynuyor.
- En iyi hücumMedeama SC1,05 gol maç başına
- En iyi savunmaHearts of Oak0,32 maç başına yediği gol
- Haftanın yükselişiAshanti Gold▲3 · şimdi 6.
- Haftanın düşüşüAll Blacks▼3 · şimdi 9.
Sıralama
Güç puanı — tarafsız sahada ortalama bir rakibe karşı maç başına gol farkı. ▲▼ — bir haftadaki sıra değişimi.
| # | Takım | Güç | Hücum | Savunma | Sıra | Form | Sıradaki maç |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Medeama SC | +0,44 | 1,05 | 0,61 | 1 | BGMGG | 8 Kasım · All Blacks (9) |
| 2 | Hearts of Oak | +0,33 | 0,65 | 0,32 | 3 | MGGGB | 8 Kasım · Heart of Lions (14) |
| 3 | Port City | +0,25 | 0,75 | 0,49 | 5 | BGBMG | 8 Kasım · Holy Stars (17) |
| 4 | Samartex | +0,22 | 0,66 | 0,44 | 2 | GBGMG | 8 Kasım · deplasmanda: Bechem United (7) |
| 5 | Aduana Stars | +0,18 | 0,62 | 0,44 | 4 | GMGMG | 8 Kasım · deplasmanda: Bibiani Gold Stars (11) |
| 6▲3 | Ashanti Gold | +0,13 | 0,88 | 0,74 | 6 | GBMGM | 8 Kasım · Young Apostles (18) |
| 7 | Bechem United | +0,02 | 0,81 | 0,79 | 8 | MGMGM | 8 Kasım · Samartex (4) |
| 8▲2 | Vision FC | +0,02 | 0,76 | 0,74 | 13 | BGMMB | 6 Kasım · deplasmanda: Karela United (13) |
| 9▼3 | All Blacks | −0,01 | 0,62 | 0,63 | 7 | MGGGM | 8 Kasım · deplasmanda: Medeama SC (1) |
| 10▼2 | Berekum Chelsea | −0,04 | 0,76 | 0,80 | 11 | MBGGM | 8 Kasım · Asante Kotoko SC (12) |
| 11 | Bibiani Gold Stars | −0,06 | 0,65 | 0,71 | 14 | MGMGB | 8 Kasım · Aduana Stars (5) |
| 12 | Asante Kotoko SC | −0,06 | 0,67 | 0,74 | 9 | BBGMG | 8 Kasım · deplasmanda: Berekum Chelsea (10) |
| 13 | Karela United | −0,14 | 0,66 | 0,80 | 15 | BMMGM | 6 Kasım · Vision FC (8) |
| 14▲1 | Heart of Lions | −0,20 | 0,68 | 0,88 | 12 | GMMMG | 8 Kasım · deplasmanda: Hearts of Oak (2) |
| 15▲1 | Debibi | −0,22 | 0,58 | 0,81 | 16 | GMGMM | 8 Kasım · deplasmanda: Dreams FC (16) |
| 16▲1 | Dreams FC | −0,24 | 0,65 | 0,90 | 18 | GMBMB | 8 Kasım · Debibi (15) |
| 17▼3 | Holy Stars | −0,26 | 0,40 | 0,66 | 10 | MMGMG | 8 Kasım · deplasmanda: Port City (3) |
| 18 | Young Apostles | −0,53 | 0,43 | 0,96 | 17 | BMMGM | 8 Kasım · deplasmanda: Ashanti Gold (6) |
Nasıl hesaplanıyor
Yalnızca bu sezon sayılır. Model, her takımın hücum ve savunmasını sezonun maçlarına göre değerlendirir — beklenen goller (xG, pozisyon kalitesi) ve gerçek goller, 60’a 40 ağırlıkla — rakiplerin ne kadar güçlü olduğunu da hesaba katarak. Güç puanı, modelin ligin ortalama bir takımına karşı tarafsız sahada beklediği maç başına gol farkıdır. Her takım üç maçlık lig ortalaması formla başlar; böylece başlangıçtaki birkaç şanslı sonuç bir lider yaratmaz.
Gana Premier Ligi: maçlar ve puan durumu →
Gana Premier Ligi: sezon tahmini →