Hesaplar ve Premium ülkenizde kullanılamıyor; tüm tahminler açık. Her gün yeni tahminler — Telegram kanalımızda.
Japonya J1 Ligi: güç sıralaması
Sezon 2026/27 · güncelleme: 4 Kasım 2026
Modele göre en güçlü takım FC Tokyo: ortalama bir rakibe karşı maç başına +1,02 gol farkı. Haftanın en büyük yükselişi: Yokohama F.Marinos (+3). V-Varen Nagasaki puan durumunda 15. sırada, güçte ise 11.: topladığı puandan daha iyi oynuyor.
- En iyi hücumSanfrecce Hiroshima1,91 gol maç başına
- En iyi savunmaFC Tokyo0,86 maç başına yediği gol
- Haftanın yükselişiYokohama F.Marinos▲3 · şimdi 8.
- Haftanın düşüşüFagiano Okayama FC▼3 · şimdi 12.
Sıralama
Güç puanı — tarafsız sahada ortalama bir rakibe karşı maç başına gol farkı. ▲▼ — bir haftadaki sıra değişimi.
| # | Takım | Güç | Hücum | Savunma | Sıra | Form | Sıradaki maç |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1▲1 | FC Tokyo | +1,02 | 1,89 | 0,86 | 1 | GGBGG | 7 Kasım · Kashima Antlers (6) |
| 2▼1 | Sanfrecce Hiroshima | +1,02 | 1,91 | 0,89 | 2 | GGMGG | 8 Kasım · deplasmanda: Machida Zelvia (3) |
| 3 | Machida Zelvia | +0,76 | 1,70 | 0,95 | 3 | BBGGG | 8 Kasım · Sanfrecce Hiroshima (2) |
| 4 | Vissel Kobe | +0,39 | 1,43 | 1,04 | 5 | GBMGM | 8 Kasım · Urawa Red Diamonds (9) |
| 5▲1 | Kashiwa Reysol | +0,33 | 1,60 | 1,27 | 4 | GGBMG | 7 Kasım · Kawasaki Frontale (7) |
| 6▲1 | Kashima Antlers | +0,31 | 1,59 | 1,28 | 6 | GMBGG | 7 Kasım · deplasmanda: FC Tokyo (1) |
| 7▼2 | Kawasaki Frontale | +0,23 | 1,63 | 1,39 | 7 | MGGGM | 7 Kasım · deplasmanda: Kashiwa Reysol (5) |
| 8▲3 | Yokohama F.Marinos | +0,03 | 1,26 | 1,23 | 8 | GBBBB | 7 Kasım · Fagiano Okayama FC (12) |
| 9▼1 | Urawa Red Diamonds | −0,01 | 1,45 | 1,45 | 9 | MGGGM | 8 Kasım · deplasmanda: Vissel Kobe (4) |
| 10 | Nagoya Grampus | −0,06 | 1,20 | 1,25 | 11 | MBBGG | 7 Kasım · Kyoto Sanga FC (13) |
| 11▲1 | V-Varen Nagasaki | −0,16 | 1,20 | 1,36 | 15 | MMGMB | 7 Kasım · deplasmanda: Avispa Fukuoka (16) |
| 12▼3 | Fagiano Okayama FC | −0,19 | 1,06 | 1,25 | 10 | MMGMM | 7 Kasım · deplasmanda: Yokohama F.Marinos (8) |
| 13 | Kyoto Sanga FC | −0,23 | 1,14 | 1,36 | 14 | GBBMM | 7 Kasım · deplasmanda: Nagoya Grampus (10) |
| 14▲2 | JEF United Chiba | −0,29 | 1,10 | 1,39 | 18 | GBMBB | 8 Kasım · Mito Hollyhock (20) |
| 15 | Gamba Osaka | −0,30 | 1,13 | 1,42 | 16 | BBGBM | 8 Kasım · Cerezo Osaka (18) |
| 16▼2 | Avispa Fukuoka | −0,44 | 0,98 | 1,42 | 20 | MMMMG | 7 Kasım · V-Varen Nagasaki (11) |
| 17▲1 | Shimizu S-Pulse | −0,47 | 0,96 | 1,43 | 13 | MMMBG | 7 Kasım · Tokyo Verdy (19) |
| 18▼1 | Cerezo Osaka | −0,50 | 1,04 | 1,54 | 12 | MBBMB | 8 Kasım · deplasmanda: Gamba Osaka (15) |
| 19▲1 | Tokyo Verdy | −0,51 | 0,87 | 1,39 | 17 | GGBMM | 7 Kasım · deplasmanda: Shimizu S-Pulse (17) |
| 20▼1 | Mito Hollyhock | −0,53 | 0,92 | 1,45 | 19 | MMMMM | 8 Kasım · deplasmanda: JEF United Chiba (14) |
Nasıl hesaplanıyor
Yalnızca bu sezon sayılır. Model, her takımın hücum ve savunmasını sezonun maçlarına göre değerlendirir — beklenen goller (xG, pozisyon kalitesi) ve gerçek goller, 60’a 40 ağırlıkla — rakiplerin ne kadar güçlü olduğunu da hesaba katarak. Güç puanı, modelin ligin ortalama bir takımına karşı tarafsız sahada beklediği maç başına gol farkıdır. Her takım üç maçlık lig ortalaması formla başlar; böylece başlangıçtaki birkaç şanslı sonuç bir lider yaratmaz.