Hesaplar ve Premium ülkenizde kullanılamıyor; tüm tahminler açık. Her gün yeni tahminler — Telegram kanalımızda.
MLS (Major League Soccer): güç sıralaması
Sezon 2026 · güncelleme: 4 Kasım 2026
Modele göre en güçlü takım Vancouver Whitecaps: ortalama bir rakibe karşı maç başına +0,78 gol farkı. Haftanın en büyük yükselişi: Charlotte FC (+2). Philadelphia Union puan durumunda 12. sırada, güçte ise 3.: topladığı puandan daha iyi oynuyor.
- En iyi hücumVancouver Whitecaps1,80 gol maç başına
- En iyi savunmaNashville SC0,96 maç başına yediği gol
- Haftanın yükselişiCharlotte FC▲2 · şimdi 12.
- Haftanın düşüşüToronto FC▼4 · şimdi 26.
Sıralama
Güç puanı — tarafsız sahada ortalama bir rakibe karşı maç başına gol farkı. ▲▼ — bir haftadaki sıra değişimi.
| # | Takım | Güç | Hücum | Savunma | Sıra | Form | Sıradaki maç |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Vancouver Whitecaps | +0,78 | 1,80 | 1,01 | 2 | GGMGB | 8 Kasım · deplasmanda: CF Montréal (28) |
| 2 | Nashville SC | +0,56 | 1,52 | 0,96 | 1 | GBGBG | 8 Kasım · deplasmanda: FC Cincinnati (16) |
| 3▲1 | Philadelphia Union | +0,31 | 1,58 | 1,27 | 12 | MBMBG | 8 Kasım · Toronto FC (26) |
| 4▲1 | Chicago Fire FC | +0,30 | 1,51 | 1,21 | 5 | GBGMM | 8 Kasım · Columbus Crew (13) |
| 5▼2 | Inter Miami CF | +0,30 | 1,78 | 1,48 | 3 | GBMGG | 8 Kasım · Charlotte FC (12) |
| 6 | St. Louis City | +0,22 | 1,43 | 1,21 | 9 | MMMMB | 8 Kasım · deplasmanda: Houston Dynamo FC (21) |
| 7 | Los Angeles FC | +0,21 | 1,31 | 1,10 | 11 | MBBGB | 8 Kasım · deplasmanda: Seattle Sounders FC (18) |
| 8 | FC Dallas | +0,18 | 1,43 | 1,24 | 6 | BMGBG | 8 Kasım · Colorado Rapids (15) |
| 9▲1 | San Jose Earthquakes | +0,17 | 1,46 | 1,29 | 8 | GBMBB | 8 Kasım · deplasmanda: Minnesota United (17) |
| 10▼1 | New England Revolution | +0,13 | 1,38 | 1,25 | 4 | MGGGG | 8 Kasım · deplasmanda: Orlando City (27) |
| 11 | Real Salt Lake | +0,11 | 1,40 | 1,29 | 20 | MGGGB | 8 Kasım · LA Galaxy (22) |
| 12▲2 | Charlotte FC | +0,10 | 1,46 | 1,35 | 7 | GGMBM | 8 Kasım · deplasmanda: Inter Miami CF (5) |
| 13▲2 | Columbus Crew | +0,08 | 1,26 | 1,18 | 14 | GGGGG | 8 Kasım · deplasmanda: Chicago Fire FC (4) |
| 14▼1 | New York City FC | +0,05 | 1,26 | 1,21 | 22 | BGBBM | 8 Kasım · deplasmanda: DC United (25) |
| 15▼3 | Colorado Rapids | +0,04 | 1,24 | 1,19 | 17 | MBGBB | 8 Kasım · deplasmanda: FC Dallas (8) |
| 16▲2 | FC Cincinnati | +0,03 | 1,63 | 1,60 | 13 | GBGGM | 8 Kasım · Nashville SC (2) |
| 17 | Minnesota United | +0,03 | 1,43 | 1,40 | 21 | GGBGB | 8 Kasım · San Jose Earthquakes (9) |
| 18▼2 | Seattle Sounders FC | −0,01 | 1,21 | 1,22 | 18 | MMBBM | 8 Kasım · Los Angeles FC (7) |
| 19▲2 | Portland Timbers | −0,05 | 1,46 | 1,50 | 16 | GGGBM | 8 Kasım · deplasmanda: Austin FC (29) |
| 20▼1 | San Diego FC | −0,07 | 1,45 | 1,52 | 25 | GMBBB | 8 Kasım · Sporting Kansas City (30) |
| 21▼1 | Houston Dynamo FC | −0,15 | 1,06 | 1,21 | 10 | MGBBB | 8 Kasım · St. Louis City (6) |
| 22▲2 | LA Galaxy | −0,20 | 1,33 | 1,54 | 15 | GBBGM | 8 Kasım · deplasmanda: Real Salt Lake (11) |
| 23▲2 | Red Bull New York | −0,20 | 1,43 | 1,64 | 24 | MMGMM | 8 Kasım · Atlanta United (24) |
| 24▲2 | Atlanta United | −0,22 | 1,20 | 1,42 | 27 | GMMMG | 8 Kasım · deplasmanda: Red Bull New York (23) |
| 25▼2 | DC United | −0,23 | 1,17 | 1,40 | 28 | MMMMM | 8 Kasım · New York City FC (14) |
| 26▼4 | Toronto FC | −0,26 | 1,20 | 1,46 | 23 | MGMGB | 8 Kasım · deplasmanda: Philadelphia Union (3) |
| 27 | Orlando City | −0,41 | 1,49 | 1,90 | 19 | MBBGB | 8 Kasım · New England Revolution (10) |
| 28 | CF Montréal | −0,43 | 1,08 | 1,51 | 29 | BMMBM | 8 Kasım · Vancouver Whitecaps (1) |
| 29 | Austin FC | −0,65 | 1,05 | 1,70 | 26 | MMGMM | 8 Kasım · Portland Timbers (19) |
| 30 | Sporting Kansas City | −0,84 | 1,02 | 1,86 | 30 | BMMMM | 8 Kasım · deplasmanda: San Diego FC (20) |
Nasıl hesaplanıyor
Yalnızca bu sezon sayılır. Model, her takımın hücum ve savunmasını sezonun maçlarına göre değerlendirir — beklenen goller (xG, pozisyon kalitesi) ve gerçek goller, 60’a 40 ağırlıkla — rakiplerin ne kadar güçlü olduğunu da hesaba katarak. Güç puanı, modelin ligin ortalama bir takımına karşı tarafsız sahada beklediği maç başına gol farkıdır. Her takım üç maçlık lig ortalaması formla başlar; böylece başlangıçtaki birkaç şanslı sonuç bir lider yaratmaz.