Hesaplar ve Premium ülkenizde kullanılamıyor; tüm tahminler açık. Her gün yeni tahminler — Telegram kanalımızda.
Uruguay Primera División: güç sıralaması
Sezon 2026 · güncelleme: 4 Kasım 2026
Modele göre en güçlü takım Club Atletico Peñarol: ortalama bir rakibe karşı maç başına +0,53 gol farkı.
- En iyi hücumMontevideo City Torque1,47 gol maç başına
- En iyi savunmaClub Atletico Peñarol0,75 maç başına yediği gol
Sıralama
Güç puanı — tarafsız sahada ortalama bir rakibe karşı maç başına gol farkı. ▲▼ — bir haftadaki sıra değişimi.
| # | Takım | Güç | Hücum | Savunma | Sıra | Form | Sıradaki maç |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Club Atletico Peñarol | +0,53 | 1,29 | 0,75 | — | — | — |
| 2 | Deportivo Maldonado | +0,51 | 1,34 | 0,83 | — | — | — |
| 3 | Montevideo City Torque | +0,41 | 1,47 | 1,06 | — | — | — |
| 4 | Liverpool FC | +0,37 | 1,18 | 0,82 | — | — | — |
| 5 | Racing | +0,30 | 1,14 | 0,83 | — | — | — |
| 6 | Nacional (URU) | +0,27 | 1,34 | 1,07 | — | — | — |
| 7 | Albion | +0,08 | 1,19 | 1,11 | — | — | — |
| 8 | Montevideo Wanderers | −0,02 | 1,07 | 1,10 | — | — | — |
| 9 | Juventud de las Piedras | −0,10 | 0,96 | 1,06 | — | — | — |
| 10 | Cerro Largo | −0,17 | 0,86 | 1,04 | — | — | — |
| 11 | Defensor Sporting | −0,19 | 0,91 | 1,10 | — | — | — |
| 12 | Boston River | −0,29 | 0,90 | 1,18 | — | — | — |
| 13 | Central Español | −0,29 | 0,92 | 1,21 | — | — | — |
| 14 | Danubio | −0,34 | 0,77 | 1,10 | — | — | — |
| 15 | Club Atlético Progreso | −0,38 | 0,82 | 1,20 | — | — | — |
| 16 | Cerro | −0,55 | 0,79 | 1,33 | — | — | — |
Nasıl hesaplanıyor
Yalnızca bu sezon sayılır. Model, her takımın hücum ve savunmasını sezonun maçlarına göre değerlendirir — beklenen goller (xG, pozisyon kalitesi) ve gerçek goller, 60’a 40 ağırlıkla — rakiplerin ne kadar güçlü olduğunu da hesaba katarak. Güç puanı, modelin ligin ortalama bir takımına karşı tarafsız sahada beklediği maç başına gol farkıdır. Her takım üç maçlık lig ortalaması formla başlar; böylece başlangıçtaki birkaç şanslı sonuç bir lider yaratmaz.