Hesaplar ve Premium ülkenizde kullanılamıyor; tüm tahminler açık. Her gün yeni tahminler — Telegram kanalımızda.
İtalya Serie B: güç sıralaması
Sezon 2026/27 · güncelleme: 4 Kasım 2026
Modele göre en güçlü takım Modena: ortalama bir rakibe karşı maç başına +0,53 gol farkı. Haftanın en büyük yükselişi: Hellas Verona (+2). Virtus Entella puan durumunda 15. sırada, güçte ise 9.: topladığı puandan daha iyi oynuyor.
- En iyi hücumPalermo1,80 gol maç başına
- En iyi savunmaModena0,95 maç başına yediği gol
- Haftanın yükselişiHellas Verona▲2 · şimdi 4.
- Haftanın düşüşüSüdtirol▼4 · şimdi 15.
Sıralama
Güç puanı — tarafsız sahada ortalama bir rakibe karşı maç başına gol farkı. ▲▼ — bir haftadaki sıra değişimi.
| # | Takım | Güç | Hücum | Savunma | Sıra | Form | Sıradaki maç |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Modena | +0,53 | 1,47 | 0,95 | 2 | BGGMG | 8 Kasım · deplasmanda: Virtus Entella (9) |
| 2▲1 | Palermo | +0,45 | 1,80 | 1,35 | 1 | GBGGG | 6 Kasım · deplasmanda: Ascoli (5) |
| 3▼1 | Pisa | +0,39 | 1,57 | 1,18 | 8 | MBBGG | 7 Kasım · Südtirol (15) |
| 4▲2 | Hellas Verona | +0,38 | 1,51 | 1,13 | 5 | GGBBM | 7 Kasım · deplasmanda: Mantova (8) |
| 5▼1 | Ascoli | +0,33 | 1,34 | 1,01 | 3 | BGGBB | 6 Kasım · Palermo (2) |
| 6▲1 | Avellino | +0,24 | 1,26 | 1,02 | 6 | GBMBG | 7 Kasım · deplasmanda: Benevento (7) |
| 7▼2 | Benevento | +0,19 | 1,31 | 1,12 | 7 | MBGBG | 7 Kasım · Avellino (6) |
| 8▲2 | Mantova | +0,13 | 1,28 | 1,15 | 4 | BMGMG | 7 Kasım · Hellas Verona (4) |
| 9▼1 | Virtus Entella | +0,05 | 1,09 | 1,03 | 15 | MBMGB | 8 Kasım · Modena (1) |
| 10▼1 | Juve Stabia | +0,04 | 1,12 | 1,08 | 11 | BMGGB | 7 Kasım · Arezzo (20) |
| 11▲2 | Cesena | −0,03 | 1,20 | 1,23 | 13 | BGMBM | 7 Kasım · Catanzaro (19) |
| 12▲2 | Cremonese | −0,07 | 1,08 | 1,16 | 12 | GGMMB | 8 Kasım · deplasmanda: LR Vicenza (16) |
| 13▼1 | Carrarese | −0,09 | 1,06 | 1,15 | 16 | MGMGG | 8 Kasım · Sampdoria (14) |
| 14▲2 | Sampdoria | −0,16 | 1,18 | 1,34 | 19 | GMBMM | 8 Kasım · deplasmanda: Carrarese (13) |
| 15▼4 | Südtirol | −0,20 | 1,03 | 1,22 | 9 | BMBMB | 7 Kasım · deplasmanda: Pisa (3) |
| 16▼1 | LR Vicenza | −0,27 | 1,16 | 1,44 | 17 | MMGBM | 8 Kasım · Cremonese (12) |
| 17 | Padova | −0,33 | 1,00 | 1,34 | 10 | BGGMM | 7 Kasım · Empoli (18) |
| 18 | Empoli | −0,47 | 0,98 | 1,45 | 18 | BMMBM | 7 Kasım · deplasmanda: Padova (17) |
| 19 | Catanzaro | −0,49 | 1,21 | 1,70 | 20 | BBMBM | 7 Kasım · deplasmanda: Cesena (11) |
| 20 | Arezzo | −0,55 | 0,98 | 1,52 | 14 | BMMGB | 7 Kasım · deplasmanda: Juve Stabia (10) |
Nasıl hesaplanıyor
Yalnızca bu sezon sayılır. Model, her takımın hücum ve savunmasını sezonun maçlarına göre değerlendirir — beklenen goller (xG, pozisyon kalitesi) ve gerçek goller, 60’a 40 ağırlıkla — rakiplerin ne kadar güçlü olduğunu da hesaba katarak. Güç puanı, modelin ligin ortalama bir takımına karşı tarafsız sahada beklediği maç başına gol farkıdır. Her takım üç maçlık lig ortalaması formla başlar; böylece başlangıçtaki birkaç şanslı sonuç bir lider yaratmaz.