Hesaplar ve Premium ülkenizde kullanılamıyor; tüm tahminler açık. Her gün yeni tahminler — Telegram kanalımızda.
Güney Afrika Premiership: güç sıralaması
Sezon 2026/27 · güncelleme: 4 Kasım 2026
Modele göre en güçlü takım Mamelodi Sundowns FC: ortalama bir rakibe karşı maç başına +0,93 gol farkı. Haftanın en büyük yükselişi: Chippa United (+2).
- En iyi hücumMamelodi Sundowns FC1,74 gol maç başına
- En iyi savunmaOrlando Pirates0,75 maç başına yediği gol
- Haftanın yükselişiChippa United▲2 · şimdi 8.
- Haftanın düşüşüStellenbosch FC▼2 · şimdi 9.
Sıralama
Güç puanı — tarafsız sahada ortalama bir rakibe karşı maç başına gol farkı. ▲▼ — bir haftadaki sıra değişimi.
| # | Takım | Güç | Hücum | Savunma | Sıra | Form | Sıradaki maç |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1▲1 | Mamelodi Sundowns FC | +0,93 | 1,74 | 0,81 | 1 | GGBGG | 28 Kasım · deplasmanda: Kruger United (15) |
| 2▼1 | Orlando Pirates | +0,92 | 1,67 | 0,75 | 2 | GGGGG | 4 Kasım · deplasmanda: Siwelele (13) |
| 3 | Kaizer Chiefs | +0,39 | 1,25 | 0,86 | 5 | MBBBG | 4 Kasım · AmaZulu FC (4) |
| 4 | AmaZulu FC | +0,17 | 1,13 | 0,96 | 3 | GGGGG | 4 Kasım · deplasmanda: Kaizer Chiefs (3) |
| 5 | Sekhukhune United | +0,07 | 0,92 | 0,85 | 6 | MGGBB | 4 Kasım · deplasmanda: Chippa United (8) |
| 6 | Milford FC | +0,07 | 0,96 | 0,89 | 4 | GGBGB | 28 Kasım · deplasmanda: AmaZulu FC (4) |
| 7▲1 | Lamontville Golden Arrows | −0,04 | 0,76 | 0,80 | 10 | MMBBM | 4 Kasım · Marumo Gallants (12) |
| 8▲2 | Chippa United | −0,07 | 0,73 | 0,81 | 7 | GMGBB | 4 Kasım · Sekhukhune United (5) |
| 9▼2 | Stellenbosch FC | −0,08 | 0,99 | 1,07 | 8 | MBGBB | 4 Kasım · deplasmanda: Richards Bay (16) |
| 10▼1 | Durban City | −0,12 | 0,87 | 0,99 | 13 | MMBMB | 4 Kasım · deplasmanda: TS Galaxy (14) |
| 11 | Polokwane City | −0,16 | 0,81 | 0,97 | 11 | BMMBB | 4 Kasım · Kruger United (15) |
| 12▲2 | Marumo Gallants | −0,29 | 0,92 | 1,21 | 15 | GMMMB | 4 Kasım · deplasmanda: Lamontville Golden Arrows (7) |
| 13▼1 | Siwelele | −0,32 | 0,94 | 1,26 | 14 | MGBMM | 4 Kasım · Orlando Pirates (2) |
| 14▼1 | TS Galaxy | −0,34 | 0,81 | 1,15 | 12 | BMMMB | 4 Kasım · Durban City (10) |
| 15 | Kruger United | −0,34 | 0,86 | 1,21 | 9 | GGMGM | 4 Kasım · deplasmanda: Polokwane City (11) |
| 16 | Richards Bay | −0,63 | 1,04 | 1,67 | 16 | MMMMM | 4 Kasım · Stellenbosch FC (9) |
Nasıl hesaplanıyor
Yalnızca bu sezon sayılır. Model, her takımın hücum ve savunmasını sezonun maçlarına göre değerlendirir — beklenen goller (xG, pozisyon kalitesi) ve gerçek goller, 60’a 40 ağırlıkla — rakiplerin ne kadar güçlü olduğunu da hesaba katarak. Güç puanı, modelin ligin ortalama bir takımına karşı tarafsız sahada beklediği maç başına gol farkıdır. Her takım üç maçlık lig ortalaması formla başlar; böylece başlangıçtaki birkaç şanslı sonuç bir lider yaratmaz.
Güney Afrika Premiership: maçlar ve puan durumu →
Güney Afrika Premiership: sezon tahmini →