Hesaplar ve Premium ülkenizde kullanılamıyor; tüm tahminler açık. Her gün yeni tahminler — Telegram kanalımızda.
Peru Liga 1: güç sıralaması
Sezon 2026 · güncelleme: 4 Kasım 2026
Modele göre en güçlü takım Alianza Lima: ortalama bir rakibe karşı maç başına +0,64 gol farkı. Haftanın en büyük yükselişi: ADC Juan Pablo II (+2).
- En iyi hücumSporting Cristal1,45 gol maç başına
- En iyi savunmaAlianza Lima0,59 maç başına yediği gol
- Haftanın yükselişiADC Juan Pablo II▲2 · şimdi 12.
- Haftanın düşüşüFC Cajamarca▼2 · şimdi 18.
Sıralama
Güç puanı — tarafsız sahada ortalama bir rakibe karşı maç başına gol farkı. ▲▼ — bir haftadaki sıra değişimi.
| # | Takım | Güç | Hücum | Savunma | Sıra | Form | Sıradaki maç |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Alianza Lima | +0,64 | 1,24 | 0,59 | — | — | 8 Kasım · deplasmanda: Los Chankas (14) |
| 2▲1 | Universitario | +0,44 | 1,32 | 0,87 | — | — | 5 Kasım · Sport Boys (9) |
| 3▼1 | Melgar | +0,36 | 1,27 | 0,91 | — | — | 8 Kasım · ADC Juan Pablo II (12) |
| 4 | Deportivo Garcilaso | +0,32 | 1,18 | 0,86 | — | — | 9 Kasım · Comerciantes Unidos (11) |
| 5 | Sporting Cristal | +0,32 | 1,45 | 1,14 | — | — | 7 Kasım · deplasmanda: Asociación Deportiva Tarma (15) |
| 6 | Cienciano | +0,18 | 1,25 | 1,07 | — | — | 8 Kasım · Sport Huancayo (10) |
| 7▲1 | Alianza Atlético | +0,06 | 1,17 | 1,10 | — | — | 7 Kasım · deplasmanda: FC Cajamarca (18) |
| 8▼1 | Cusco FC | +0,06 | 1,09 | 1,03 | — | — | 6 Kasım · deplasmanda: Atlético Grau (13) |
| 9 | Sport Boys | +0,03 | 0,87 | 0,83 | — | — | 5 Kasım · deplasmanda: Universitario (2) |
| 10▲1 | Sport Huancayo | −0,06 | 1,09 | 1,15 | — | — | 8 Kasım · deplasmanda: Cienciano (6) |
| 11▼1 | Comerciantes Unidos | −0,07 | 1,04 | 1,11 | — | — | 9 Kasım · deplasmanda: Deportivo Garcilaso (4) |
| 12▲2 | ADC Juan Pablo II | −0,23 | 1,12 | 1,35 | — | — | 8 Kasım · deplasmanda: Melgar (3) |
| 13▼1 | Atlético Grau | −0,24 | 0,72 | 0,95 | — | — | 6 Kasım · Cusco FC (8) |
| 14▼1 | Los Chankas | −0,26 | 0,94 | 1,19 | — | — | 8 Kasım · Alianza Lima (1) |
| 15 | Asociación Deportiva Tarma | −0,26 | 0,86 | 1,11 | — | — | 7 Kasım · Sporting Cristal (5) |
| 16▲2 | UTC Cajamarca | −0,40 | 0,93 | 1,33 | — | — | 8 Kasım · deplasmanda: Sport Boys (9) |
| 17 | Deportivo Moquegua | −0,44 | 0,63 | 1,07 | — | — | 9 Kasım · deplasmanda: Universitario (2) |
| 18▼2 | FC Cajamarca | −0,45 | 1,07 | 1,52 | — | — | 7 Kasım · Alianza Atlético (7) |
Nasıl hesaplanıyor
Yalnızca bu sezon sayılır. Model, her takımın hücum ve savunmasını sezonun maçlarına göre değerlendirir — beklenen goller (xG, pozisyon kalitesi) ve gerçek goller, 60’a 40 ağırlıkla — rakiplerin ne kadar güçlü olduğunu da hesaba katarak. Güç puanı, modelin ligin ortalama bir takımına karşı tarafsız sahada beklediği maç başına gol farkıdır. Her takım üç maçlık lig ortalaması formla başlar; böylece başlangıçtaki birkaç şanslı sonuç bir lider yaratmaz.