Hesaplar ve Premium ülkenizde kullanılamıyor; tüm tahminler açık. Her gün yeni tahminler — Telegram kanalımızda.
Arjantin Profesyonel Ligi: güç sıralaması
Sezon 2026 (Clausura) · güncelleme: 4 Kasım 2026
Modele göre en güçlü takım Boca Juniors: ortalama bir rakibe karşı maç başına +0,56 gol farkı. Haftanın en büyük yükselişi: Unión (+2).
- En iyi hücumBoca Juniors1,37 gol maç başına
- En iyi savunmaNewell's Old Boys0,78 maç başına yediği gol
- Haftanın yükselişiUnión▲2 · şimdi 15.
- Haftanın düşüşüDeportivo Riestra▼2 · şimdi 20.
Sıralama
Güç puanı — tarafsız sahada ortalama bir rakibe karşı maç başına gol farkı. ▲▼ — bir haftadaki sıra değişimi.
| # | Takım | Güç | Hücum | Savunma | Sıra | Form | Sıradaki maç |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Boca Juniors | +0,56 | 1,37 | 0,80 | — | — | 7 Kasım · Defensa y Justicia (6) |
| 2 | Instituto | +0,48 | 1,27 | 0,79 | — | — | 8 Kasım · Newell's Old Boys (10) |
| 3 | Rosario Central | +0,40 | 1,28 | 0,88 | — | — | 7 Kasım · Estudiantes de Río Cuarto (29) |
| 4 | Lanús | +0,31 | 1,14 | 0,83 | — | — | 9 Kasım · deplasmanda: Central Córdoba (30) |
| 5 | River Plate | +0,29 | 1,12 | 0,83 | — | — | 5 Kasım · deplasmanda: Aldosivi (28) |
| 6 | Defensa y Justicia | +0,26 | 1,24 | 0,98 | — | — | 7 Kasım · deplasmanda: Boca Juniors (1) |
| 7 | Gimnasia La Plata | +0,23 | 1,31 | 1,07 | — | — | 6 Kasım · Belgrano (14) |
| 8 | Argentinos Juniors | +0,18 | 1,08 | 0,90 | — | — | 7 Kasım · Huracán (24) |
| 9 | Vélez Sarsfield | +0,16 | 1,25 | 1,09 | — | — | 7 Kasım · deplasmanda: Unión (15) |
| 10 | Newell's Old Boys | +0,09 | 0,88 | 0,78 | — | — | 8 Kasım · deplasmanda: Instituto (2) |
| 11 | Barracas Central | +0,09 | 0,92 | 0,83 | — | — | 6 Kasım · Racing Club (26) |
| 12 | Tigre | +0,08 | 1,06 | 0,98 | — | — | 7 Kasım · Sarmiento (22) |
| 13▲1 | Estudiantes | +0,08 | 1,27 | 1,19 | — | — | 7 Kasım · deplasmanda: Talleres (23) |
| 14▼1 | Belgrano | +0,05 | 1,04 | 0,99 | — | — | 6 Kasım · deplasmanda: Gimnasia La Plata (7) |
| 15▲2 | Unión | +0,02 | 1,16 | 1,14 | — | — | 7 Kasım · Vélez Sarsfield (9) |
| 16▼1 | Independiente Rivadavia | +0,01 | 1,15 | 1,14 | — | — | 7 Kasım · deplasmanda: Gimnasia Mendoza (21) |
| 17▼1 | Platense | −0,01 | 1,11 | 1,11 | — | — | 7 Kasım · deplasmanda: San Lorenzo (25) |
| 18▲2 | Independiente | −0,03 | 0,86 | 0,90 | — | — | 7 Kasım · Deportivo Riestra (20) |
| 19 | Atlético Tucumán | −0,07 | 0,81 | 0,88 | — | — | 7 Kasım · deplasmanda: Banfield (27) |
| 20▼2 | Deportivo Riestra | −0,10 | 0,77 | 0,87 | — | — | 7 Kasım · deplasmanda: Independiente (18) |
| 21▲1 | Gimnasia Mendoza | −0,12 | 1,05 | 1,16 | — | — | 7 Kasım · Independiente Rivadavia (16) |
| 22▼1 | Sarmiento | −0,14 | 1,15 | 1,29 | — | — | 7 Kasım · deplasmanda: Tigre (12) |
| 23▲1 | Talleres | −0,22 | 1,01 | 1,23 | — | — | 7 Kasım · Estudiantes (13) |
| 24▼1 | Huracán | −0,24 | 0,90 | 1,14 | — | — | 7 Kasım · deplasmanda: Argentinos Juniors (8) |
| 25▲1 | San Lorenzo | −0,30 | 0,73 | 1,03 | — | — | 7 Kasım · Platense (17) |
| 26▼1 | Racing Club | −0,31 | 1,02 | 1,33 | — | — | 6 Kasım · deplasmanda: Barracas Central (11) |
| 27 | Banfield | −0,41 | 1,00 | 1,40 | — | — | 7 Kasım · Atlético Tucumán (19) |
| 28 | Aldosivi | −0,42 | 0,91 | 1,33 | — | — | 5 Kasım · River Plate (5) |
| 29▲1 | Estudiantes de Río Cuarto | −0,47 | 0,73 | 1,20 | — | — | 7 Kasım · deplasmanda: Rosario Central (3) |
| 30▼1 | Central Córdoba | −0,48 | 0,90 | 1,38 | — | — | 9 Kasım · Lanús (4) |
Nasıl hesaplanıyor
Yalnızca bu sezon sayılır. Model, her takımın hücum ve savunmasını sezonun maçlarına göre değerlendirir — beklenen goller (xG, pozisyon kalitesi) ve gerçek goller, 60’a 40 ağırlıkla — rakiplerin ne kadar güçlü olduğunu da hesaba katarak. Güç puanı, modelin ligin ortalama bir takımına karşı tarafsız sahada beklediği maç başına gol farkıdır. Her takım üç maçlık lig ortalaması formla başlar; böylece başlangıçtaki birkaç şanslı sonuç bir lider yaratmaz.