Hesaplar ve Premium ülkenizde kullanılamıyor; tüm tahminler açık. Her gün yeni tahminler — Telegram kanalımızda.
Ekvador LigaPro Serie A: güç sıralaması
Sezon 2026 · güncelleme: 4 Kasım 2026
Modele göre en güçlü takım Independiente del Valle: ortalama bir rakibe karşı maç başına +1,01 gol farkı.
- En iyi hücumIndependiente del Valle1,97 gol maç başına
- En iyi savunmaLDU de Quito0,67 maç başına yediği gol
Sıralama
Güç puanı — tarafsız sahada ortalama bir rakibe karşı maç başına gol farkı. ▲▼ — bir haftadaki sıra değişimi.
| # | Takım | Güç | Hücum | Savunma | Sıra | Form | Sıradaki maç |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Independiente del Valle | +1,01 | 1,97 | 0,96 | — | — | 8 Kasım · deplasmanda: Aucas (6) |
| 2 | Universidad Católica (ECU) | +0,61 | 1,38 | 0,77 | — | — | 8 Kasım · deplasmanda: CSD Macará (3) |
| 3 | CSD Macará | +0,23 | 1,14 | 0,91 | — | — | 8 Kasım · Universidad Católica (ECU) (2) |
| 4 | Barcelona SC | +0,20 | 0,89 | 0,70 | — | — | 9 Kasım · LDU de Quito (5) |
| 5 | LDU de Quito | +0,20 | 0,87 | 0,67 | — | — | 9 Kasım · deplasmanda: Barcelona SC (4) |
| 6 | Aucas | +0,15 | 0,92 | 0,77 | — | — | 8 Kasım · Independiente del Valle (1) |
| 7 | Libertad (ECU) | +0,01 | 0,93 | 0,92 | — | — | 7 Kasım · Emelec (11) |
| 8 | Leones del Norte | +0,01 | 0,88 | 0,87 | — | — | 8 Kasım · Guayaquil City (10) |
| 9 | Mushuc Runa | −0,04 | 0,99 | 1,03 | — | — | 9 Kasım · Delfín (14) |
| 10 | Guayaquil City | −0,04 | 0,94 | 0,97 | — | — | 8 Kasım · deplasmanda: Leones del Norte (8) |
| 11 | Emelec | −0,19 | 0,73 | 0,91 | — | — | 7 Kasım · deplasmanda: Libertad (ECU) (7) |
| 12 | Orense | −0,22 | 1,03 | 1,26 | — | — | 7 Kasım · deplasmanda: Deportivo Cuenca (13) |
| 13 | Deportivo Cuenca | −0,26 | 0,73 | 0,99 | — | — | 7 Kasım · Orense (12) |
| 14 | Delfín | −0,26 | 0,57 | 0,83 | — | — | 9 Kasım · deplasmanda: Mushuc Runa (9) |
| 15 | Técnico Universitario | −0,30 | 0,81 | 1,11 | — | — | 9 Kasım · Manta (16) |
| 16 | Manta | −0,57 | 0,53 | 1,09 | — | — | 9 Kasım · deplasmanda: Técnico Universitario (15) |
Nasıl hesaplanıyor
Yalnızca bu sezon sayılır. Model, her takımın hücum ve savunmasını sezonun maçlarına göre değerlendirir — beklenen goller (xG, pozisyon kalitesi) ve gerçek goller, 60’a 40 ağırlıkla — rakiplerin ne kadar güçlü olduğunu da hesaba katarak. Güç puanı, modelin ligin ortalama bir takımına karşı tarafsız sahada beklediği maç başına gol farkıdır. Her takım üç maçlık lig ortalaması formla başlar; böylece başlangıçtaki birkaç şanslı sonuç bir lider yaratmaz.