Hesaplar ve Premium ülkenizde kullanılamıyor; tüm tahminler açık. Her gün yeni tahminler — Telegram kanalımızda.
Nijerya Profesyonel Ligi (NPFL): güç sıralaması
Sezon 2026/27 · güncelleme: 4 Kasım 2026
Modele göre en güçlü takım Rivers United FC: ortalama bir rakibe karşı maç başına +0,47 gol farkı. Haftanın en büyük yükselişi: Kano Pillars (+3). Ikorodu City puan durumunda 13. sırada, güçte ise 5.: topladığı puandan daha iyi oynuyor.
- En iyi hücumBendel Insurance1,19 gol maç başına
- En iyi savunmaRivers United FC0,36 maç başına yediği gol
- Haftanın yükselişiKano Pillars▲3 · şimdi 9.
- Haftanın düşüşüAbia Warriors▼3 · şimdi 17.
Sıralama
Güç puanı — tarafsız sahada ortalama bir rakibe karşı maç başına gol farkı. ▲▼ — bir haftadaki sıra değişimi.
| # | Takım | Güç | Hücum | Savunma | Sıra | Form | Sıradaki maç |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Rivers United FC | +0,47 | 0,84 | 0,36 | 1 | BMBBG | 7 Kasım · deplasmanda: Sporting Lagos (6) |
| 2 | Enugu Rangers | +0,34 | 1,06 | 0,72 | 2 | BBGGM | 4 Kasım · Bendel Insurance (3) |
| 3▲1 | Bendel Insurance | +0,26 | 1,19 | 0,93 | 3 | GGMGM | 4 Kasım · deplasmanda: Enugu Rangers (2) |
| 4▼1 | Barau | +0,23 | 0,79 | 0,56 | 7 | BBBBM | 8 Kasım · Shooting Stars (15) |
| 5 | Ikorodu City | +0,19 | 0,86 | 0,67 | 13 | BBMGM | 8 Kasım · Inter Lagos (20) |
| 6▲2 | Sporting Lagos | +0,10 | 0,85 | 0,75 | 11 | MGGBB | 7 Kasım · Rivers United FC (1) |
| 7▼1 | Nasarawa United | +0,09 | 0,66 | 0,58 | 5 | MGGGB | 8 Kasım · Plateau United (8) |
| 8▼1 | Plateau United | +0,08 | 0,94 | 0,86 | 6 | BBMGM | 8 Kasım · deplasmanda: Nasarawa United (7) |
| 9▲3 | Kano Pillars | +0,03 | 0,75 | 0,72 | 4 | GBGMB | 8 Kasım · deplasmanda: Kun Khalifat (19) |
| 10▼1 | Niger Tornadoes | +0,01 | 0,55 | 0,54 | 8 | BGGBG | 8 Kasım · deplasmanda: Bendel Insurance (3) |
| 11▼1 | Ranchers Bees | 0,01 | 0,77 | 0,78 | 19 | BMBMB | 8 Kasım · Enyimba (18) |
| 12▲1 | Warri Wolves FC | −0,02 | 0,45 | 0,47 | 14 | BBBGM | 8 Kasım · Katsina United (14) |
| 13▼2 | Kwara United | −0,09 | 0,67 | 0,76 | 15 | MBBMG | 8 Kasım · deplasmanda: Enugu Rangers (2) |
| 14▲1 | Katsina United | −0,09 | 0,76 | 0,85 | 9 | GBMGB | 8 Kasım · deplasmanda: Warri Wolves FC (12) |
| 15▲2 | Shooting Stars | −0,09 | 0,83 | 0,91 | 10 | GBGMB | 8 Kasım · deplasmanda: Barau (4) |
| 16 | Doma United | −0,17 | 0,75 | 0,91 | 12 | BBMGM | 8 Kasım · deplasmanda: Abia Warriors (17) |
| 17▼3 | Abia Warriors | −0,18 | 0,65 | 0,83 | 18 | MMBBM | 8 Kasım · Doma United (16) |
| 18 | Enyimba | −0,26 | 0,65 | 0,91 | 17 | GMBMG | 8 Kasım · deplasmanda: Ranchers Bees (11) |
| 19 | Kun Khalifat | −0,28 | 0,56 | 0,84 | 16 | MGBGM | 8 Kasım · Kano Pillars (9) |
| 20 | Inter Lagos | −0,59 | 0,40 | 0,98 | 20 | BMMMB | 8 Kasım · deplasmanda: Ikorodu City (5) |
Nasıl hesaplanıyor
Yalnızca bu sezon sayılır. Model, her takımın hücum ve savunmasını sezonun maçlarına göre değerlendirir — beklenen goller (xG, pozisyon kalitesi) ve gerçek goller, 60’a 40 ağırlıkla — rakiplerin ne kadar güçlü olduğunu da hesaba katarak. Güç puanı, modelin ligin ortalama bir takımına karşı tarafsız sahada beklediği maç başına gol farkıdır. Her takım üç maçlık lig ortalaması formla başlar; böylece başlangıçtaki birkaç şanslı sonuç bir lider yaratmaz.
Nijerya NPFL: maçlar ve puan durumu →
Nijerya NPFL: sezon tahmini →